Eğitimler

Uzmanlık eğitimi için seçilecek 75 kişi 25’erli üç gruba ayrılacak ve her gruba 150’şer saat olmak üzere toplam 450 saat e-ticaret ve e-ihracat üzerine uzmanlık eğitimi verilecektir.

Bu e-ticaret uzmanlık eğitimini alan toplam 75 kişilik 15 (5’er kişilik) gruba kendi işlerini kurmalarında yardımcı olabilmek üzere İş Planı hazırlama ve iş geliştirme eğitimi her bir gruba 16 saat toplam 240 saat, etkin bir girişimci olmak için gereken kişisel, idari ve finansal bilgiler bir bütün olarak sunulacaktır.

Bu 75 kişi içerisinden başarılı olup işini kuran ilk 30 girişimci/KOBİ’lere, her girişimciye 8 saat olmak üzere toplam 240 saat mentorluk hizmeti verilecektir. E-ticaret ve e-ihracat konusunda uzman bir mentor veya mentorlar, başlangıç aşamasındaki girişimcilerin işlerini etkin ve verimli bir şekilde yapmalarına destek olacaktır.

Ayrıca işini kuran 30 kişiye bu vb. girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her birine 8 saat olmak üzere toplam 240 saat olacak şekilde “Reklam Fotoğrafçılığı ve Ürün Çekimi Eğitimi” verilecektir.

Bu 75 kişi içerisinden başarılı olup işini kuran ilk 30 girişimci/KOBİ’lere kendilerine ait alan adların da (domain) çalıştırabilecekleri Eticaret/eihracat sitesi kurulacaktır.